Wpresidence -Theme Core Functionality 3.3 - en to my translation catalogue (256 entries)

en:  to
my: သို့

en: Action
my: လှုပ်ရှားမှု

en: Address:
my: လိပ်စာ

en: Advanced
my: ပိုပြီးကောင်းသော

en: Afghanistan
my: အာဖဂန်နစ္စတန်နိုင်ငံ

en: Albania
my: အယ်လ်ဘေးနီးယားနိုင်ငံ

en: Algeria
my: အယ်လ်ဂျီးရီးယားနိုင်ငံ

en: Andorra
my: အင်ဒိုရာနိုင်ငံ

en: Angola
my: အင်ဂိုလာနိုင်ငံ

en: Antarctica
my: အႏၱာတိက

en: Appearance
my: အမြင်

en: Argentina
my: အာဂျင်တီးနားနိုင်ငံ

en: Armenia
my: အာမေးနီးယားနိုင်ငံ

en: Australia
my: ဩစေၾတးလ်နိုင်ငံ

en: Austria
my: သြစတြီးယားနိုင်ငံ

en: Azerbaijan
my: အဇာဘိုင်ဂျန်နိုင်ငံ

en: Background Color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Bahrain
my: ဘာရိန်းနိုင်ငံ

en: Bangladesh
my: ဘင်္ဂလားဒေ့ရှ်နိုင်ငံ

en: Belarus
my: ဘီလာရုဇ်နိုင်ငံ

en: Belgium
my: ဘယ်လ်ဂျီယမ်နိုင်ငံ

en: Belize
my: ဘလိဇ်နိုင်ငံ

en: Benin
my: ဘီနင်နိုင်ငံ

en: Bhutan
my: ဘူတန်နိုင်ငံ

en: Bolivia
my: ဘိုလီးဗီးယားနိုင်ငံ

en: Brazil
my: ဘရာဇီးနိုင်ငံ

en: Bulgaria
my: ဘူလ်ဂေးရီးယားနိုင်ငံ

en: Burundi
my: ဘူရွန်ဒီနိုင်ငံ

en: Cambodia
my: ကမ္ဘောဒီးယားနိုင်ငံ

en: Cameroon
my: ကင်မရွန်းနိုင်ငံ

en: Canada
my: ကနေဒါနိုင်ငံ

en: Cape Verde
my: ကိတ်ဗာဒီနိုင်ငံ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Category
my: အမျိုးအစားများ

en: Chad
my: ချဒ်သမ္မတနိုင်ငံ

en: Chile
my: ချီလီပြည်သူ့သမ္မတနိုင်ငံ

en: China
my: တရုတ်ပြည်သူ့သမ္မတနိုင်ငံ

en: Cities
my: မြို့များ (Cities)

en: City
my: မြို့

en: Colombia
my: ကိုလံဘီယာနိုင်ငံ

en: Columns
my: ကော်လံများ

en: Comoros
my: ကိုမိုရိုနိုင်ငံ

en: Company Name
my: ကုမ္ပဏီအမည်

en: Content
my: အကြောင်းအရာများ

en: Costa Rica
my: ကော့စတာရီကာနိုင်ငံ

en: Country
my: နိုင်ငံ

en: Country:
my: နိုင်ငံ -

en: Cuba
my: ကျူးဘားနိုင်ငံ

en: Cyprus
my: ဆိုက်ပရပ်စ်နိုင်ငံ

en: Czech Republic
my: ချက်သမ္မတနိုင်ငံ

en: Day
my: နေ့

en: Days
my: unit-format

en: Default
my: မူရင်းအတိုင်း

en: Denmark
my: ဒိန်းမတ်နိုင်ငံ

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Djibouti
my: ဂျီဘူတီနိုင်ငံ

en: Documents
my: စာရွက်စာတမ်းများ

en: Dominica
my: ဒိုမီနီကာနိုင်ငံ

en: Dominican Republic
my: ဒိုမီနီကန်သမ္မတနိုင်ငံ

en: East Timor
my: အရှေ့တီမောနိုင်ငံ

en: Ecuador
my: အီကွေဒေါနိုင်ငံ

en: Edit
my: တည်းဖြတ်ပါ

en: Education
my: ပညာရေး

en: Egypt
my: အီဂျစ်နိုင်ငံ

en: El Salvador
my: အယ်ဆာဗေဒိုနိုင်ငံ

en: Email
my: အီးမေးလ်

en: Enable
my: ဖွင့်ရန်

en: Equatorial Guinea
my: အီကွေတာဂီနီနိုင်ငံ

en: Eritrea
my: အီရီထရီးယားနိုင်ငံ

en: Estonia
my: အက်စ်တိုးနီးယားနိုင်ငံ

en: Ethiopia
my: အီသီယိုးပီးယားနိုင်ငံ

en: Favorite
my: နှစ်သက်သော

en: Fiji
my: ဖီဂျီနိုင်ငံ

en: Finland
my: ဖင်လန်နိုင်ငံ

en: Fonts
my: ဖောင့်

en: Food
my: အစားအစာ

en: France
my: ပြင်သစ်နိုင်ငံ

en: From
my: မှ

en: Gabon
my: ဂါဘွန်နိုင်ငံ

en: General
my: ယေဘုယျ

en: Germany
my: ဂျာမနီနိုင်ငံ

en: Get started
my: စတင်ပါ

en: Ghana
my: ဂါနာနိုင်ငံ

en: Gibraltar
my: ဂျီဘရော်လ်တာ

en: Greece
my: ဂရိနိုင်ငံ

en: Greenland
my: ဂရင်းလန်ကျွန်း

en: Grenada
my: ဂရီနေဒါနိုင်ငံ

en: Guam
my: ဂူအမ်ကျွန်း

en: Guatemala
my: ဂွါတီမာလာနိုင်ငံ

en: Guinea
my: ဂီနီနိုင်ငံ

en: Guinea-Bissau
my: ဂင်းနီဗစ်ဆောနိုင်ငံ

en: Guyana
my: ဂိုင်ယာနာနိုင်ငံ

en: Haiti
my: ဟေတီနိုင်ငံ

en: Honduras
my: ဟွန်ဒူးရပ်စ်နိုင်ငံ

en: Hungary
my: ဟန်ဂေရီနိုင်ငံ

en: ID
my: နံပါတ်

en: Iceland
my: အိုက်စလန်နိုင်ငံ

en: Image
my: ပံုရိပ္

en: Images
my: ပန်းချီဖိုင်

en: Inbox
my: E-Mail

en: India
my: အိန္ဒိယနိုင်ငံ

en: Indonesia
my: အင်ဒိုနီးရှားနိုင်ငံ

en: Invoice
my: ဝယ်ကုန်စာရင်း

en: Invoices
my: ငွေတောင်းခံလွှာများ

en: Iraq
my: အီရတ်နိုင်ငံ

en: Ireland
my: အိုင်ယာလန်နိုင်ငံ

en: Israel
my: အစ္စရေးနိုင်ငံ

en: Italy
my: အီတလီနိုင်ငံ

en: Jamaica
my: ဂျမေကာနိုင်ငံ

en: Japan
my: ဂျပန်နိုင်ငံ

en: Jordan
my: ဂျော်ဒန်နိုင်ငံ

en: Kazakhstan
my: ကာဇက်စတန်နိုင်ငံ

en: Kenya
my: ကင်ညာနိုင်ငံ

en: Kiribati
my: ကီရီဘတ်စ်နိုင်ငံ

en: Kuwait
my: ကူဝိတ်နိုင်ငံ

en: Kyrgyzstan
my: ကာဂျစ္စတန်နိုင်ငံ

en: Latitude:
my: လတ္တီကျု -

en: Latvia
my: လတ်ဗီယာနိုင်ငံ

en: Lebanon
my: လက်ဘနွန်နိုင်ငံ

en: Lesotho
my: လီဆိုသိုနိုင်ငံ

en: Liberia
my: လိုက်ဘေးရီးယားနိုင်ငံ

en: Liechtenstein
my: လစ်တန်စတိန်းနိုင်ငံ

en: Lithuania
my: လစ်သူယေးနီးယားနိုင်ငံ

en: Login
my: လော့ဂ်အင်

en: Longitude:
my: လောင်ဂျီကျု -

en: Luxembourg
my: လူဇင်ဘတ်နိုင်ငံ

en: Madagascar
my: မဒါဂတ်စကားနိုင်ငံ

en: Malawi
my: မာလဝီနိုင်ငံ

en: Malaysia
my: မလေးရှားနိုင်ငံ

en: Maldives
my: မော်လဒိုက်နိုင်ငံ

en: Mali
my: မာလီနိုင်ငံ

en: Malta
my: မော်လတာနိုင်ငံ

en: Marshall Islands
my: မာရှယ်အိုင်းလန်းနိုင်ငံ

en: Mauritania
my: မော်ရီတေးနီးယားနိုင်ငံ

en: Mauritius
my: မောရစ်ရှနိုင်ငံ

en: Membership
my: အသင်းဝင်

en: Message
my: ကို Message

en: Mexico
my: မက္ကဆီကိုနိုင်ငံ

en: Mobile
my: မိုဘိုင်း

en: Mobile:
my: မိုဘိုင်း:

en: Monaco
my: မိုနာကိုနိုင်ငံ

en: Mongolia
my: မွန်ဂိုးလီးယားနိုင်ငံ

en: Montenegro
my: မွန်တီနီဂရိုးနိုင်ငံ

en: Month
my: လများ

en: Morocco
my: မော်ရိုကိုနိုင်ငံ

en: Mozambique
my: မိုဇမ်ဘစ်နိုင်ငံ

en: Myanmar
my: မြန်မာနိုင်ငံ

en: Name
my: အမည်

en: Namibia
my: နမီးဘီးယားနိုင်ငံ

en: Nauru
my: နအူရူးနိုင်ငံ

en: Nepal
my: နီပေါနိုင်ငံ

en: Netherlands
my: နယ်သာလန်နိုင်ငံ

en: New Zealand
my: နယူးဇီလန်နိုင်ငံ

en: Nicaragua
my: နီကာရာဂွါနိုင်ငံ

en: Niger
my: နိုင်ဂျာနိုင်ငံ

en: Nigeria
my: နိုင်ဂျီးရီးယားနိုင်ငံ

en: No
my: မဟုတ္ပါ

en: Norway
my: နော်ဝေးနိုင်ငံ

en: Not Paid
my: မပေးရသေးပါ

en: Notes
my: မှတ်စုများ

en: Oman
my: အိုမန်နိုင်ငံ

en: Overview
my: ခြုံငုံသုံးသပ်ချက်

en: PAID
my: ပေးပြီး

en: Paid
my: ပေးခဲ့သည်

en: Pakistan
my: ပါကစ္စတန်နိုင်ငံ

en: Palau
my: ပလောင်းနိုင်ငံ

en: Panama
my: ပနားမားနိုင်ငံ

en: Paraguay
my: ပါရာဂွေးနိုင်ငံ

en: Password
my: စကားဝှက်

en: Period
my: အချိတ်အကန့်အသတ်

en: Peru
my: ပီရူးနိုင်ငံ

en: Philippines
my: ဖိလစ်ပိုင်နိုင်ငံ

en: Phone
my: ဖုန်း

en: Phone:
my: ဖုန်း:

en: Poland
my: ပိုလန်နိုင်ငံ

en: Portugal
my: ပေါ်တူဂီနိုင်ငံ

en: Price
my: စျေးနှုန်း

en: Print
my: စာရွက်ထုတ်သည်

en: Properties
my: <ph id="mtc_1" equiv-text="base64:JXM="/> ဂုဏ်သတ္တိများ

en: Qatar
my: ကာတာနိုင်ငံ

en: Register
my: ဆိုင်းအပ်

en: Remove
my: _R ဖယ်ပစ်ပါ

en: Romania
my: ရိုမေးနီးယားနိုင်ငံ

en: Rwanda
my: ရဝမ်ဒါနိုင်ငံ

en: Sale Price
my: ရောင်းဈေး

en: Samoa
my: ဆမိုးအားနိုင်ငံ

en: San Marino
my: ဆန်မာရီနိုနိုင်ငံ

en: Saudi Arabia
my: ဆော်ဒီအာရေဗျနိုင်ငံ

en: Save Changes
my: ေျပာင္းလဲမႈမ်ားအား သိမ္းဆည္းမည္

en: Search
my: ရှာတွေ့သည်

en: Send Message
my: မက်ဆေ့ခ်ျပို့ပါ

en: Senegal
my: ဆီနီဂေါနိုင်ငံ

en: Serbia
my: ဆားဘီးယားနိုင်ငံ

en: Seychelles
my: ဆေးရှဲနိုင်ငံ

en: Sierra Leone
my: ဆီရာလီယွန်နိုင်ငံ

en: Singapore
my: စင်္ကာပူနိုင်ငံ

en: Slovenia
my: ဆလိုဗေးနီးယားနိုင်ငံ

en: Solomon Islands
my: ဆော်လမွန်အိုင်းလန်းနိုင်ငံ

en: Somalia
my: ဆိုမာလီယာနိုင်ငံ

en: South Africa
my: တောင်အာဖရိကနိုင်ငံ

en: Spain
my: စပိန်နိုင်ငံ

en: Sri Lanka
my: သီရိလင်္ကာနိုင်ငံ

en: States
my: အဆင့်များ

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Subject
my: ဘာသာရပ်

en: Sudan
my: ဆူဒန်နိုင်ငံ

en: Suriname
my: ဆူရာနမ်နိုင်ငံ

en: Swaziland
my: ဆွာဇီလန်နိုင်ငံ

en: Sweden
my: ဆွီဒင်နိုင်ငံ

en: Switzerland
my: ဆွစ်ဇာလန်နိုင်ငံ

en: Tajikistan
my: တာဂျစ်ကစ္စတန်နိုင်ငံ

en: Taxes:
my: အခွန်များ:

en: Telephone
my: တယ်လီဖုန်း

en: Text
my: စာသား

en: Thailand
my: ထိုင်းနိုင်ငံ

en: Time
my: အချိန်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: To
my: သို့

en: Togo
my: တိုဂိုနိုင်ငံ

en: Tonga
my: တုံဂါနိုင်ငံ

en: Total
my: စုစုပေါင်း

en: Total Price
my: စုစုပေါင်းစျေးနှုန်း

en: Total:
my: စုစုပေါင်း:

en: Tunisia
my: တူနီးရှားနိုင်ငံ

en: Turkey
my: တူရကီနိုင်ငံ

en: Turkmenistan
my: တာ့ခ်မင်နစ္စတန်နိုင်ငံ

en: Tuvalu
my: တူဗားလူနိုင်ငံ

en: Type
my: ပုံစံ

en: Types
my: အမျိုးအစားများ

en: Uganda
my: ယူဂန်းဒါးနိုင်ငံ

en: Ukraine
my: ယူကရိန်းနိုင်ငံ

en: United Arab Emirates
my: အာရပ်စော်ဘွားများပြည်ထောင်စု

en: United Kingdom
my: ယူနိုက်တက်ကင်းဒမ်း

en: United States
my: အမေရိကန်ပြည်ထောင်စု

en: Unlimited
my: အကန့်အသန့်မရှိ

en: Uruguay
my: ဥရုဂွေးနိုင်ငံ

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: User:
my: အသုံးပြုသူ:

en: Username
my: အသုံးပြုသူအမည်

en: Uzbekistan
my: ဥဇဘက်ကစ္စတန်နိုင်ငံ

en: Vanuatu
my: ဗနွားတူနိုင်ငံ

en: Venezuela
my: ဗင်နီဇွဲလားနိုင်ငံ

en: Video
my: ဗီဒီယို

en: Vietnam
my: ဗီယက်နမ်နိုင်ငံ

en: View
my: ကြည့်ပါ

en: Week
my: အပတ်

en: Year
my: ခုနှစ်

en: Years
my: unit-format

en: Yemen
my: ယီမင်နိုင်ငံ

en: Yes
my: ဟုတ္ပါသည္

en: Your Message
my: သင့်ပန်ကြားစာ

en: Zambia
my: ဇမ်ဘီယာနိုင်ငံ

en: Zimbabwe
my: ဇင်ဘာဘွေနိုင်ငံ

en: delete
my: ဖျက်သည်

en: none
my: ဘာမှမဟုတ်

en: to
my: သို့
